Šilutės rajono savivaldybės

2018 m. balandžio 9 ir 16 dienomis Katyčių pagrindinėje mokykloje vyko pamokėlės „Burnos ir dantų ligų profilaktika“

2018 m. balandžio 9 ir 16 dienomis Katyčių pagrindinėje mokykloje vyko pamokėlės „Burnos ir dantų ligų profilaktika“. Jose dalyvavo mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės ir 8 klasės mokiniai. Pamokėlių metu mokiniai sužinojo, kad paprasčiausios burnos higienos procedūros padeda išvengti dantų ėduonies, palaiko dantenas sveikas, o jie gali gerokai ilgiau džiaugtis sveikais dantimis. Tinkama higiena yra profilaktikos priemonė, o ne gydymo būdas, būtent todėl atsakingai rūpintis burnos švara reikia pradėti, kol dar nėra jokių dantų ar dantenų pažeidimų.

Dantų priežiūrai namuose yra svarbu pasirinkti tinkamą dantų pastą ir ją naudoti saikingai, pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį, laikytis pagrindinių dantų valymosi taisyklių, taisyklingai ir reguliariai naudoti tarpdančių siūlą, rinktis natūralius burnos skalavimo skysčius, vengti labiausiai dantims kenkiančių produktų, formuoti naujus valgymo įpročius.

Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro taip vadinami dantų akmenys. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas. Susikaupę akmenys matomi plika akimi. Į apnašą, akmenis įsigeria pigmentinės medžiagos ir dantų spalva gali patamsėti keliais tonais, taip pat gali atsirasti blogas kvapas. Nepakankama burnos priežiūra sukuria palankią terpę infekcijų vystymuisi. Pastarųjų dešimtmečių klinikiniai tyrimai patvirtino, kad dantenų uždegimas gali būti diabeto, širdies ligų priežastimi.

Mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai mokėsi, kaip reikia taisyklingai valyti dantukus.

 

 

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė