Šilutės rajono savivaldybės

2018 m. kovo 5-12 dienomis Katyčių pagrindinėje mokykloje vyko pamokėlės „Vandenį gerti sveika“

2018 m. kovo 5 ir 12 dienomis Katyčių pagrindinėje mokykloje vyko pamokėlės „Vandenį gerti sveika“, kurių tikslas – supažindinti mokinius su vandens svarba organizmui. Pamokėlių metu mokiniams buvo pateikta informacija, kad organizmui reikia vandens, nes vanduo perneša maistingąsias medžiagas į kitus organus, mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį, apsaugo ir sutepa sąnarius bei sustiprina raumenis. Jei odos ląstelės gauna pakankamai vandens, oda lieka elastinga, ne taip greitai raukšlėjasi ir sensta, vanduo reikalingas normaliai širdies ir kraujagyslių veiklai, reguliuoja kūno temperatūrą, apsaugo organizmą nuo perkaitimo.

Mokiniai sužinojo, kad trūkstant organizme vandens sausėja gleivinė, lėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, ima stipriau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta ir skauda galvą, oda parausta, praranda elastingumą, žmogus jaučiasi pavargęs, nebesugeba susikaupti. Akivaizdu, kad vanduo būtinas beveik kiekvienai kūno funkcijai. Kiek vandens būtina išgerti, sužinoti galima naudojantis paprasta formule: 1 kg svorio turi tekti apie 30-34 ml vandens. Kiek skysčių reikia suvartoti, priklauso nuo daugybės dalykų: medžiagų apykaitos, fizinio aktyvumo, oro temperatūros, amžiaus, lyties (vyrams reikia daugiau vandens, nes jų didesnė raumenų masė, jie gausiau prakaituoja). Vidutiniškai per dieną žmogus turėtų išgerti apie 2 litrus skysčių, vaikas – 4-5 stiklines.

Mokiniai taip pat sužinojo, kad yra 7 nuostabūs vandens poveikiai žmogui. Vanduo gerina smegenų veiklą, gelbėja nuo žagsėjimo, žadina rytais ir padeda užmigti vakare, ramina, neleidžia persivalgyti, malšina galvos skausmą.

Norint įrodyti, kiek vanduo yra svarbus mūsų organizmui, tereikia pateikti faktą, jog be maisto žmogus gali išgyventi apie du mėnesius, tuo tarpu be vandens neišgyventų nė savaitės.

Pamokėlės buvo skirtos Pasaulinei vandens dienai paminėti, kuri Lietuvoje minima nuo 1992–ųjų metų. Jose dalyvavo 6-7 klasių  mokiniai.

 

 

 

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė