Šilutės rajono savivaldybės

2018 m. vasario 6-9 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje vyko pamokėlės „Burnos higiena“

2018 m. vasario 6-9 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje vyko pamokėlės „Burnos higiena“, kurių tikslas –pateikti mokiniams informaciją apie tinkamą burnos higieną ir jos svarbą.Pamokėlių metu 1-2 klasių mokiniai sužinojo, kad tinkama asmens burnos higiena padeda turėti sveikus dantis ir dantenas. Tinkama higiena yra profilaktikos priemonė, o ne gydymo būdas, būtent todėl atsakingai rūpintis burnos švara reikia pradėti, kol dar nėra jokių dantų ar dantenų pažeidimų. Burnos higiena skirstoma į individualią (asmeninę) ir profesionalią. Individuali burnos higiena – tai kasdienė asmens burnos ertmės priežiūra naudojant dantų šepetėlį, pastą, skalavimo skystį, higieninį siūlą ar tarpdančių šepetėlį ir kitas priemones. Profesionali burnos higiena – tai procedūros, atliekamos odontologo kabinete.

Daugelis dėl skubėjimo ar kitų priežasčių burnos priežiūrai neskiria pakankamai laiko. Be to, kasdienė dantų priežiūra namuose ne visiems padeda pilnai apsaugoti dantis, nes ne visos apnašos pašalinamos dantų šepetėliu. Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro taip vadinami dantų akmenys. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas. Todėl kiekvienam žmogui rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną bent 1–2 kartus metuose. Procedūrų dažnumas priklauso nuo akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, klinikinės situacijos burnoje.

Pamokėlėse dalyvavo ir 3-4 darželio grupių bei priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai. Skaitėme bei aptarėme pasaką „Dantukų miestelis“.

 

 

 

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė