Šilutės rajono savivaldybės

Akcija „Ar žinai kiek sveria tavo kuprinė“?

2019-10-21 Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriuje vyko Akcija „Ar žinai kiek sveria tavo kuprinė“. 2 klasės mokiniai buvo supažindinti su rekomendacijomis, kokia kuprinė yra tinkamiausia. Akcijos metu mokiniai buvo sveriami su kuprine ir be jos, tam kad apskaičiuoti ar jų kurpinės svoris neviršija 10% jų kūno svorio.
Kuprinė – tai neatsiejamas mokinio atributas. Netaisyklingas jos nešiojimas bei svorio nekontroliavimas turi įtakos formuojantis netaisyklingai laikysenai.
Pagal higienos normos reikalavimus, tuščios pradinuko mokyklinės kuprinės svoris turi būti iki 700g, vyresnių klasių mokinių kuprinė gali sverti iki 1 kg. Optimaliausias viso nešulio svoris vaikams yra ne daugiau, kaip 10% jų kūno svorio. Kasdienis sunkesnės kaip 15% savo svorio kuprinės nešiojimas gali tapti nugaros skausmų, rankų tirpimo bei kitų sutrikimų priežastimi.
Platūs kurpinės diržai. Patogiausi yra 3,5-4 cm pločio kuprinės diržai, paminkštinti pečių zonoje. Diržai turi būti reguliuojami.
Nepamirškite atšvaitų. Šaltuoju metų laikotarpiu vaikai dažnai į mokyklą ir iš jos eis tamsiuoju paros metu, todėl atšvaitai turėtų būti ant abiejų kuprinės šonų ir priekio. Kuo jų daugiau ir ryškesnių, tuo jūsų vaikas bus saugesnis.

 

Informaciją parengė
Visuomenės sveikatos specialistė
Edita Gurjanova