Šilutės rajono savivaldybės

Balandžio 28 d. – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) iniciatyva,  balandžio 28 d. paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta 2001 metais. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas jaunų žmonių darbui.

Didelę laiko dalį žmonės praleidžia darbe. Nekonfliktiška atmosfera, pagarbūs santykiai tarp bendradarbių, darbdavių supratingumas, ypač psichikos sutrikimų turinčių darbuotojų atžvilgiu yra tie veiksniai, kurie lemia ne tik psichinę, bet ir fizinę darbuotojų sveikatą. O sveiki ir mažai

streso patiriantys žmonės dirba daug našiau ir kūrybiškiau. Kita vertus, neigiama darbo aplinka gali sukelti ne tik fizinės ar psichikos sveikatos problemas, bet ir išprovokuoti žalingą psichoaktyvių medžiagų vartojimą. O tai dažniausiai lemia priklausomybių išsivystymą, prarastą produktyvumą, pravaikštas ir galiausiai darbo praradimą. Jauni žmonės yra ypatingai jautrūs darbo aplinkos poveikiui.

Depresija, nerimas yra dažni psichikos sutrikimai, turintys įtakos mūsų gebėjimui kūrybiškai ir produktyviai dirbti. Pasaulyje daugiau nei 300 milijonų žmonių kenčia nuo depresijos. Daugiau nei 260 milijonų žmonių diagnozuoti nerimo sutrikimai. Didelė dalis žmonių kenčia nuo abiejų sutrikimų kartu. Neseniai atliktas Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimas rodo, kad depresija ir nerimo sutrikimai kasmet kainuoja 1 trilijoną JAV dolerių prarasto produktyvumo.

Tad būkime atsakingi tiek už savo, tiek ir už bendradarbių gerą savijautą darbe.

 

Plačiau leidinyje ,,Psichikos sveikatos darbe išsaugojimas ir stiprinimas“.

Vaizdo klipas ,,Psichikos sveikata darbo vietoje“

 

BŪKIME

 

  Parko g. 21, LT- 11205 Vilnius

Tel.  (8 5) 267 18 11,
Faksas (8 5) 267 00 80

www.vpsc.lt

info@vpsc.lt