Šilutės rajono savivaldybės

Balandžio 4 d. įvyko paskaita apie tymus su vaikų ligų gydytoja V. Intiene

Balandžio 4 dieną Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo paskaitą „Nuo tymų apsaugo tik skiepai“. Paskaitą vedė vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė Vaidilutė Intienė.

Gydytoja pasakojo apie tymų susirgimų atvejus Šilutės rajone, kaip juos atpažinti. Buvo aptarti tymų statistiniai duomenys visame pasaulyje bei Lietuvoje. Aptarta, kad skiepijimų apimtys Lietuvoje 2018 m. siekė  tik 92,2 proc. Tai viena iš priežasčių, kodėl šiuo metu registruojama vis daugiau susirgimų tymais. Pagal amžių jauniausias, susirgęs tymais – 7 mėnesių kūdikis, vyriausias – 78 metų asmuo.

Gydytoja priminė, kad tymų infekcijos šaltinis – tik sergantis žmogus, kuris tymų virusą į aplinką išskiria 4–5 dienos iki ir 4 dienos po  išbėrimo. Gydytojai pabrėžė, kad pagrindinė tymų profilaktikos priemonė – skiepijimas gyvąja, susilpninta tymų vakcina. Negalima skiepyti tymų vakcina, jei yra imunosupresinė būklė, anafilaksija į pirmą vakcinos dozę, nėštumas. Po vakcinacijos bent 1 mėn. negalima pastoti.

Jeigu yra tikimybė, kad galitme susirgti tymais ir ką tik turėjome kontaktą su sergančiuoju, 72 val. bėgyje reikia pasiskiepyti viena  tymų vakcinos doze (PSDF biudžeto lėšomis). Neskiepyti ir tymais nesirgę asmenys turi vengti kontakto  ir nebūti vienoje patalpoje su sergančiu.  Jei norite įsitikinti, ar turime imunitetą tymams, atlikite IgG prieš tymus nustatymą iš kraujo.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė dėkojo vaikų ligų gydytojai V. Intienei už geranorišką bedradarbiavimą su biuru bei įdomią ir naudingą paskaitą visuomenei.

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Evelina Sobolienė