Šilutės rajono savivaldybės

Birželio 5 – oji – Pasaulinė aplinkos diena!

Birželio 5-ąją minima Pasaulinė aplinkos diena, siekiant parodyti rūpestį ir paramą Žemei ir aplinkai. Šiais metais jos tema – „Biologinė įvairovė“.

Mūsų sveikata yra neatsiejama nuo aplinkos, kurioje gyvename. Todėl rūpindamiesi savo sveikata turėtume nepamiršti ir mus supančios aplinkos.
Vienas iš sprendimo būdų, kaip prisidėti prie biologinės įvairovės išsaugojimo – medžių sodinimas.
Visuomenės sveikatos biuras kviečia prisidėti prie šios dienos minėjimo ir pasodinti medį!

Keletas sprendimo būdų, kaip prisidėti prie biologinės įvairovės išsaugojimo

• Išmaniųjų transporto priemonių pasirinkimas: norėdami sumažinti transporto priemonių išmetamų teršalų kiekį, turėtume rinktis hibridinius automobilius. Kitas būdas sumažinti naftos suvartojimą yra naudotis viešuoju transportu arba bendro naudojimo automobiliais. Tai gali padėti sumažinti anglies dioksido kiekį ir sumažinti išlaidų.

• Pakartotinis atliekų perdirbimas ar panaudojimas (pvz., plastikinių maišelių, butelių, stiklo ar popieriaus) gali prisidėti mažinant visuotinį atšilimą.

• Turėtume susilaikyti nuo atliekų (pvz., sausų lapų, šiukšlių, plastikinių atliekų) deginimo atviroje vietoje, nes jų degimo metu išsiskiria kenksmingos dujos, tokios kaip anglies dioksidas, anglies monoksidas, sieros dioksidas ir kt.

• Kovojant su visuotiniu atšilimu labai svarbu pasodinti kuo daugiau medžių ir padidinti žaliąją žemės dangą – tai atsvertų miškų naikinimo ir kenksmingų dujų išmetimo į atmosferą padarinius. Be žaliosios dangos kyla žemės temperatūra, o medžiai padeda ją sureguliuoti.

• Siekti, kad visuotinis atšilimas nebūtų didesnis nei 2°C, nes peržengus šią ribą prasidės pavojingi ir galbūt katastrofiški pasaulio aplinkos pokyčiai.
Daugiau informacijos apie Pasaulinę aplinkos dieną rasite čia👇

http://www.smlpc.lt/lt/naujienos/pranesimai_ziniasklaidai/pasaulines_aplinkos_diena__demesys_biologinei_ivairovei.html