Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos diena

   1972 metais Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja Stokholme vykusios konferencijos metu, birželio 5-ąją paskelbė Pasauline aplinkos apsaugos diena, kuri skirta paskatinti aplinkos apsaugą visame pasaulyje. Konferencijos dalyviai iš 115 šalių ir tarptautinių organizacijų atstovai – pareiškė, kad gamtos ištekliai bei įvairios ekosistemos turi būti išsaugotos ateities kartoms.

   Ši diena yra svarbi kiekvienam žmogui. Jungtinės Tautos siekia informuoti pasaulio visuomenę įvairiais aplinkosaugos klausimais bei ragina politikus imtis konkrečių veiksmų.Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną organizuojami įvairūs renginiai: varžybos dviračiais, žalieji koncertai, rašinių bei piešinių konkursai, medelių sodinimo, aplinkos tvarkymo akcijos.

Aplinkos ministerija Pasaulinės aplinkos apsaugos dieną tradiciškai kiekvienai metais pamini apdovanodama geriausius aplinkosaugininkus, Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojus ir itin nusipelniusius visuomenės atstovus.

Šiais metais Pasaulinę aplinkos dieną Jungtinės Tautos išskirtinį dėmesį skiria vienai iš opiausių žmonijai problemų – oro taršai. Atsižvelgiant į tai, Aplinkos apsaugos agentūra (toliau – AAA) kartu su kitomis aplinkosaugą vykdančiomis institucijomis pristato savo veiklą sostinės gyventojams ir svečiams. AAA specialistai, panaudojant mobiliąją aplinkos oro kokybės tyrimų laboratoriją, papasakos ir pristatys besidomintiems lankytojams, kaip matuojama oro tarša, koks šiuo metu oras įvairiose Lietuvos vietose ir kur gyventojai kiekvieną dieną gali stebėti duomenis apie oro taršą savo mieste. Taip pat, naudodamiesi kilnojamąja radiacijos matavimo stotimi, renginio metu specialistai ne tik matuos oro taršą, bet ir radiacijos lygį Lukiškių aikštėje.

AAA siekia atkreipti visuomenės dėmesį į šių dienų didžiausiu iššūkiu tapusią oro taršos problemą, kuri turi įtakos ne tik žmonių sveikatai, bet ir yra glaudžiai susijusi su klimato kaita. Pastaruoju metu esanti oro kokybės situacija Klaipėdoje ir Kaune kelia vis didesnį susirūpinimą ir tapo įspėjamuoju signalu, jog visuomenė nepakankamai rūpinasi savo aplinka ir turi imtis veiksmų, neutralizuojant savo veiklos padarinius.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Aplinkos apsaugos agentūros  informaciją

Skip to content