Šilutės rajono savivaldybės

Katyčių pagrindinėje mokykloje vyko pamokėlės „Tuberkuliozė“

Katyčių pagrindinėje mokykloje vyko pamokėlės „Tuberkuliozė“, kurių tikslas – pateikti mokiniams informaciją apie ligą, nuo kurios neapsaugotas niekas. Pamokėlių metu prisiminėme, kad kiekvienais metais kovo 24 d. pasaulyje pažymima Pasaulinė kovos su tuberkulioze (TB) diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad Lietuva pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius patenka į rizikingiausių Europos valstybių sąrašą. 2018 m. pasaulinės TB dienos tema – ieškoti lyderių, kurie padėtų kurti pasaulį be TB.

Mokiniai supažindinti, kad tai lašeliniu būdu per orą plintanti infekcinė liga. Tuberkuliozės mikobakterijos patenka į orą, kai sergantis žmogus kalba, kosėja ar čiaudi. Liga galima užsikrėsti tik nuo žmogaus, sergančio aktyvia jos forma. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę. Todėl visi kartu prisiminėme, kaip reikia taisyklingai kosėti ir čiaudėti. Tuberkulioze suserga imlus (jautrus) bakterijai žmogus.

Aptarėme simptomus, kurie būdingi tuberkuliozei. Mokiniams patarta įsidėmėti, kad bendraujant su atvira tuberkulioze sergančiu ir nesigydančiu asmeniu, tikimybė apsikrėsti yra labai didelė, bet ja suserga tik 10 proc. apsikrėtusių asmenų. Tai lemia žmogaus imunitetas. Todėl labai svarbu sveikai gyventi, tinkamai maitintis, grūdinti organizmą, laikytis asmens higienos, vengti žalingų įpročių, streso – visko, kas silpnina organizmo atsparumą infekcijoms.

Aštuntokai sprendė kryžiažodį. Pamokėlėse dalyvavo 7 ir 8 klasių mokiniai.

 

 

 

 

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė