Šilutės rajono savivaldybės

KOVO 20 D. TARPTAUTINĖ LAIMĖS DIENA

Kovo 20-ąją visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė laimės diena. Kiekvienas Žemės gyventojas šią dieną raginamas pasidalyti savo laime su kitais skleisti pozityvią energiją, daugiau bendrauti su šeima, draugais, kolegomis.

2012 metais Jungtinės Tautos paskelbė kovo 20 d. Tarptautine laimės diena. Šia švente pabrėžiamas visų planetos gyventojų bendras kelias laimės link. Anot šventės sumanytojų, ji skirta parodyti, jog laimė yra vienas didžiausių žmonijos tikslų, kurio siekia kiekvienas.

Jungtinių Tautų teigimu, tam, kad būtų pasiekta laimė visame pasaulyje, būtina užtikrinti ekonomikos augimą visose pasaulio šalyse.

Įdomu tai, jog iniciatyva paskelbti kovo 20 d. Tarptautine laimės diena atkeliavo iš nedidelės kalnų šalies – Butano. Manoma, jog Butano karalystės gyventojai yra patys laimingiausi pasaulyje. Tai patvirtina ir laimės indeksas, kuriuo vertinama gyventojų gerovė.

Laimę, kaip reiškinį, tyrinėja filosofijos, etikos, psichologijos bei teologijos mokslų sritys. Fiziologai tiria laimę kartu nagrinėdami ir vadinamuosius „laimės hormonus“ – endorfinus, serotoninus ir dopaminus. Laimė tiriama ne vieną šimtmetį ne tik moksliškai. Ši tema atsispindi poetų, dailininkų, muzikantų bei artistų kūryboje. Ir, be abejo, kiekvienas žmogus, eidamas savo gyvenimo keliu, jame sutinka savo nepakartojamą mažą didelę laimę.

 

Gyvenimą gali nugyventi dvejopai: taip, tarsi nieko nėra stebuklingo, arba taip, tarsi viskas yra stebuklinga.
Albertas Einšteinas (Albert Einstein), 1879-1955)

Tikras džiaugsmas – tylus džiaugsmas. Visiška palaima išauga tik nurimusioje širdyje.
(Induistų patarlė)

Laimė yra jausmas, o ne daiktas. Taigi ji priklauso ne nuo to, ką turime, o nuo to, kokie esame.
Henris Van Daikas (Henry Van Dyke) 1852-1933

 

Linkime būti laimingais ne tik šią dieną. Būkite nuoširdžiai laimingi kasdien – šypsokitės ir dalinkite laimę kitiems!

 

 

Informaciją parengė

Šilutės rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos biuras