Šilutės rajono savivaldybės

KOVO 22 – 23 DIENOMIS ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO GIMNAZIJOJE, GARDAMO PROGIMNAZIJOS SKYRIUJE VYKO PAMOKĖLĖS „VANDENS DIENA“

Šilutės rajono savivaldybės Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, Gardamo progimnazijos skyriuje kovo 22-23 d. 5 klasės mokiniams vyko pamokėlės „Vandens diena“ kurių tikslas – supažindinti mokinius su vandens svarba organizmui. Pamokėlių metu mokiniams buvo pateikta informacija, kad organizmui reikia vandens, nes vanduo perneša maistingąsias medžiagas į kitus organus, mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį, apsaugo ir sutepa sąnarius bei sustiprina raumenis. Jei odos ląstelės gauna pakankamai vandens, oda lieka elastinga, ne taip greitai raukšlėjasi ir sensta.

Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Tokie yra Pasaulinės Žemės dienos tikslai jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Mokiniai savo piešiniuose pavaizdavo, kaip reikia tausoti gamtą, taupyti vandenį, rūšiuoti šiukšles, nešiukšlinti pačios gamtos.
Pamokėlės metu mokiniai sužinojo, kad be maisto žmogus gali išgyventi mėnesį ir daugiau, o be vandens – vos kelias dienas. Vandens stoka organizme gali sukelti daugelį ligų. Negaudamos pakankamai vandens ląstelės ilgainiui „aptingsta“. Organizmas nebegali pasisavinti reikalingų rūgščių ir maisto medžiagų, todėl ima reikalauti vis daugiau maisto. Didėja apetitas, dažnėja alkio priepuoliai, o to padarinys – sutrikęs virškinimas, antsvoris, raukšlės ir kiti negalavimai. Be to, labai svarbi vandens kokybė, kuri priklauso nuo jame ištirpusių medžiagų. Kiek skysčių reikia suvartoti, priklauso nuo daugybės dalykų: medžiagų apykaitos, fizinio aktyvumo, oro temperatūros, amžiaus, lyties (vyrams reikia daugiau vandens, nes jų didesnė raumenų masė, jie gausiau prakaituoja).

Vanduo yra pagrindinė mūsų kūno sudedamoji dalis, jis būtinas organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Todėl vandens gėrimas turi tapti įpročiu. Štai keletas paprastų patarimų:

– Išgerkite stiklinę vandens vos tik atsikėlę iš lovos ryte. Stiklinė vandens puikiai Jus atgaivins.

– Visada nešiokitės pripildomą buteliuką vandens. Tam puikiai tiks daugkartinio naudojimo buteliukas ar gertuvė, kurį galėsite vėl pripildyti. Nauda visokeriopa: galėsite atsigerti bet kuriuo momentu, neišlaidausite pirkdami vandenį, o ir į aplinką pateks mažiau panaudotų vienkartinių pakuočių.

– Gerkite vandenį, o ne saldžius gėrimus. Taip sumažinsite suvartojamą cukraus kiekį ir gausite daugiau organizmui reikalingo vandens.

Vanduo – švaros šaltinis, juo mes prausiamės. Vandenį naudojame namų ruošoje. Mokiniai suprato, kaip sumažinti vandens sunaudojimą ir taršą

Išsaugokime švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą!

 

 

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

Vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje,

Virginija Uginčienė