- Šilutės rajono savivaldybės - http://silutessveikata.lt -

Lapkričio 8 d. Europos sveikos mitybos diena

Šiandien, lapkričio 8-ąją Europa mini sveikos mitybos dieną. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ir Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina atkreipti maisto gamintojų dėmesį į tinkamą maisto tvarkymą, kad vartotoją pasiektų ne tik skanus ir sveikas, bet ir saugus maistas, o vartotojams primena, kad per maistą plintančios infekcijos išlieka aktualia problema.

ULAC duomenimis, mūsų šalyje kasmet užregistruojama apie 20 tūkst. susirgimų žarnyno infekcinėmis ligomis, daugiau nei 70  proc. susirgusiųjų gydomi ligoninėse (ES šalyse šis procentas nesiekia 50). Sergamumas šiomis ligomis neturi tendencijos mažėti, o oficialioji statistika neatspindi realios situacijos, kadangi asmenys, sergantys lengvomis formomis, medicinos pagalbos dažniausiai nesikreipia. Didžiausi sergamumo rodikliai yra vaikų iki 5 metų amžiaus grupėse.

Apie 70 proc. susirgusių žarnyno infekcinėmis ligomis asmenų Lietuvoje užsikrečia namų aplinkoje. Tačiau dar iki šiol pasitaiko atvejų, kai žmonės nukenčia nuo parduotuvėse pirkto ar viešojo maitinimo įmonėse vartoto maisto. Dažniausios protrūkių priežastys yra nesaugus maisto tvarkymas, maisto tvarkymo higienos nežinojimas ar higienos reikalavimų pažeidimai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai ragina atkreipti maisto gamintojų dėmesį į tinkamą maisto tvarkymą, kad vartotoją pasiektų ne tik skanus, bet ir saugus maistas. O vartotojams – rekomenduoja:

Daugiau informacijos apie per maistą plintančias infekcines ligas ir patarimus kaip saugiai tvarkyti maistą namuose rasite mūsų interneto svetainėje www.ulac.lt [1]

Pagrindines taisykles apie maisto saugumą rasite čia. [2]

 

 

 

Informaciją parengė:

Pagal Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą (ULAC),

Šilutės rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos biuras