Šilutės rajono savivaldybės

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriaus priešmokyklinėje ugdymo grupėje vyko pamokėlė „Plaukime rankytes ir nesirkime“

2018 m. gegužės 23 dieną Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriaus priešmokyklinėje ugdymo grupėje vyko pamokėlė „Plaukime rankytes ir nesirkime“.

Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, senelių ir mokytojų dėka. Tačiau apie higienos įgūdžius vaikams reikia priminti nuolat. Didelio susibūrimo vietose, ypač vaikų darželiuose ir mokyklose, užkrečiamųjų ligų grėsmės išvengti yra sunku. Vaikai daug bendrauja tarpusavyje, bėgioja, liečia vienas kitą, dalinasi daiktais, žaidžia su bendrais žaislais. Todėl susidaro palankios sąlygos plisti virusams ir bakterijoms. Vienas efektyviausių būdų, kaip pašalinti įvairių infekcijų sukėlėjus – plauti rankas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Bertašienė ugdytiniams papasakojo, jog ant kiekvieno žmogaus odos  gyvena ir dauginasi įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, virusai, grybeliai), kurie įgyjami liečiant įvairius paviršius (pavyzdžiui, durų rankenas, laiptų turėklus, įvairius žaislus, knygas, rašiklius ir kitus bendro naudojimo daiktus), bendraujant su  žmonėmis, glostant gyvūnus, žaidžiant smėlio dėžėje. Ugdytiniai mokėsi rankų plovimo technikos, kad ant rankyčių kuo mažiau liktų nešvarumų ir mikroorganizmų.

Pamokėlėje dalyvavo 17 mokinių ir 1 mokytojas.

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Rasa Bertašienė