Šilutės rajono savivaldybės

NETRADICINIŲ FIZINIO AKTYVUMO PAMOKŲ DIENA ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO GIMNAZIJOJE

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018 m. kovo 20 d. organizavo renginius kartu su „Idėjos sportui“ treneriu Laimontu Rakausku. Vyko renginiai Šilutės rajono savivaldybės Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje. Fizinio aktyvumo užsiėmimai vyko su TRIKKE.

TRIKKE – tai sportas ir pramoga, tai smagu ir naudinga tuo pačiu metu. Taisyklingas TRIKKE naudojimas mankština ir stiprina beveik visus kūno raumenis. TRIKKE – transporto priemonė yra sveika, išmani ir svarbiausia – smagi. Su TRIKKE judama į priekį be padalų, grandinių ar pavarų, kojomis neliečiant žemės. Tai lyg slidinėjimas ar plaukimas banglente. TRIKKE sukonstruotas taip, kad važiuodamas pasitelki visą kūną, kojos aktyviai balansuoja ir amortizuoja, o rankos intensyviai varo į priekį, valdo ir išlaiko stabilumą. „Idėjos sportui“ treneris Laimontas Rakauskas demonstravo, kaip reikia važiuoti su TRIKKE ir paaiškino, kad jis juda pasitelkiant judesius – veikiant kūnui, perkeliant svorį iš vienos pusės į kitą.

 Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018 m. kovo 20 d. organizavo šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus Šilutės rajono savivaldybės Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje užsiėmimus kartu su „Idėjos sportui“ treneriu Laimontu Rakausku. Prasidėjus šiaurietiškojo ėjimo renginiams, Laimontas Rakauskas paaiškino, kad sveikatą stiprinantis (gerinantis) fizinis aktyvumas ir šiaurietiškasis ėjimas. Mokiniams paaiškinta, kokia Šiaurietiškojo ėjimo nauda:

– dirba iki 90 % kūno raumenų, o ėjimas be lazdų – apie 70 % kūno raumenų,

– mažesnė apkrova kelio ir klubo sąnariams,

– liemens raumenų treniravimas,

– skatina taisyklingos eisenos stereotipo formavimą,

– gerina pusiausvyrą, dinaminį stabilumą ir laikyseną. Lazdos padeda tiesiai laikyti kūną,

– stiprina viso kūno raumenis,

– ėjimo metu aktyvuojama viršutinė kūno dalis,

Renginių metu mokiniai supažindino su Šiaurietiškojo ėjimo (judėjimo) forma. Užsiėmimų metu buvo rodomi judesiai, apšilimas, lazdų, skirtų vaikščioti individualus parinkimas ir Šiaurietiškasis vaikščiojimas. Pastebėtų klaidų taisymas, tempimo pratimų mokymasis ir kt. Užsiėmimų metu mokiniai žaidė įvairius žaidimus. Po renginių mokiniai dalinosi įspūdžiais, patyrimais ir džiaugėsi aktyviai praleidę laiką, aiškinosi, kad šiaurietiškasis ėjimas skatina taisyklingą laikyseną.

 

 

 

Informaciją parengė

Šilutės rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos biuras