Šilutės rajono savivaldybės

„Obuolys vietoj cigaretės“ ir „Pūsk burbulą – o ne dūmą“ akcijos

   Gegužės 31-ąją – Pasaulinę dieną be tabako Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“. Akcijos metu visuomenės sveikatos biuro darbuotojai Šilutės miesto gatvėse sutiktus rūkančiuosius praeivius skatino bent vieną dieną nerūkyti ir iškeisti cigaretę į obuolį. Tokiu būdu rūpintis ne tik savo bet ir aplinkinių sveikata. Taip pat praeiviams buvo priminta apie tabako neigiamą poveikį plaučių funkcijai bei sveikatai, įteiktos atmintinės.

   Akciją „Obuolys vietoj cigaretės“ Žemaičių Naumiestyje organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Virginija Uginčienė ir biologijos mokytoja Žavinta Daukšienė su būrelio ,,Įdomioji biologija“ mokiniais. Visa komanda pertraukų metu žygiavo į ,,Žaliojo kalno“ parką, ieškoti rūkančių mokinių.

   Ilgosios pertraukos metu akcijos dalyviai ėjo į Žemaičių Naumiesčio miestelio aikštę, kurioje šią dieną vyko turgus ir ieškojo rūkančių žmonių. Akcijos komanda visų rūkančiųjų teiravosi, ar jie žino kokia šiandien diena bei skatino keisti  cigaretę į obuolį, dalino atmintines. Taip pat priminė, kad rūkymas kenkia ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir aplinkinių sveikatai.

   Prie Pasaulinės dienos be tabako prisijungė ir Šilutės pirmoji gimnazija, kurioje vyko akcija „Pūsk burbulą – o ne dūmą“. Šios akcijos metu gimnazistai kūrė plakatus skirtus pasaulinei dienai be tabako paminėti. Pertraukos metu mokiniai buvo kviečiami į lauką pūsti muilo burbulus. Lauke buvo pakabintas plakatas su cigarete, į kurį gimnazistai metė balionus, pripildytus dažų, taip parodydami, kad rūkymas yra žalingas sveikatai įprotis. Taip pat mokiniai dalyvavo žaidime, kas greičiau pripūs balioną, kol jis sprogs. Užduotis pasirodė nelengva, nes balionai buvo dideli. Ši užduotis leido mokiniams suprasti, kad labai svarbu išsaugoti sveikus plaučius.

   Gimnazija tradiciškai prisijungė prie akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“, kurios metu kvietė mokinius rūpintis sveikata ir iškeisti cigaretę į obuolį. Akciją organizavo gimnazijos psichologė Rūta Gagienė  ir visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Edita Gurjanova.

   Akcijoje „Obuolys vietoj cigaretės“ dalyvavo ir Vainuto gimnazijos 6–8 klasių mokiniai. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Violeta Vilčauskienė mokiniams priminė apie Pasaulinę dieną be tabako, informavo apie tabako pavojų žmogaus organizmui. Biologijos mokytoja Valerija Eidikienė pateikė mokomąją medžiagą apie rūkymą: paskaita ,,Apie rūkymo žalą‘‘, prevencinis filmukas apie rūkymą ,,Saldainiukas“. Mokiniai sužinojo, kodėl negalime rūkyti ir kokiomis pavojingomis ligomis galime susirgti. Po pamokėlės mokiniams buvo išdalinti lankstinukai ir obuoliai.

   Šios akcijos Švėkšnoje iniciatorė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Nijolė Brazienė. Ji į akciją įtraukė ir Švėkšnos A. Rugytės skautus bei jų vadovę Violetą Stonienę, Švėkšnos Diemedžio ugdymo centro ugdytinius. Jaunimas su gera nuotaika ir didžiuliu pozityvumu pasklido po miestelį, dalindami obuolius ir reklaminius lankstinukus, ragindami bent vieną dieną cigaretę iškeisti į obuolį. Ši akcija vyko visą dieną. Švėkšniškiai ne tik geranoriškai priėmė dovanas, bet ir pasidalino savo mintimis apie šį žalingą įprotį.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija