Šilutės rajono savivaldybės

Pasaulinė akcija „Pamoka lauke“

Šilutės profesinio mokymo centras dalyvavo Pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“.

Pamoka lauke – tai diena, kai visi mokiniai skatinami mokytis ir leisti laiką lauke, mokyklos kieme ar gamtoje. Mokydamiesi lauke vaikai stiprina savo sveikatą, jie labiau įsitraukia į mokymosi procesą bei stiprina ryšį su gamta.

Biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė vedė pamoką lauke tema – „Kerpės aplinkos bioindikatoriai“. Mokiniai keturiose skirtingose teritorijose nustatinėjo, kokios kerpės auga ant medžių, nurodė jų užterštumą. Taip mokiniai įgijo ne tik teorinių žinių, bet ir praktikos.

Su kūno kultūros mokytoja Mireta Jankauskiene mokiniai sportavo lauke. Mokiniams reikėjo atlikti šuolį į tolį, mankštą ir bėgimą.

Lietuvių kalbos mokytoja Gitana Bagdonienė pamokos metu mokinius vedėsi į lauką skaityti knygų, po to vyko kūrinių aptarimas.

Mokiniams, ypač, nepatinka tradiciškai vedamos pamokos, nes toks dėstymas vienodas, nuobodus. Iki šiol labai daug mokytojų iš esmės stengiasi mokiniams suteikti kuo daugiau informacijos. Dabartinės mokymo programos sudaro galimybę taikyti naujus metodus, kurie skatina mokinių savarankiškumą, loginį mąstymą, aktyvų dalyvavimą ugdymo procese.

Šiandienos mokyklai turi rūpėti ugdyti visapusišką žmogų, o ne vien perteikti jam žinias. Mokiniams tokių pamokų reikia, nes tai leidžia pakeisti mokyklos aplinką, pabūti gryname ore, bei įgyti praktikos.

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Edita Gurjanova