Šilutės rajono savivaldybės

Pasaulinė vaisiaus alkoholinio sindromo diena (VAS)

Rugsėjo 9 -oji Pasaulinė vaisiaus alkoholinio sindromo diena. Alkoholio vartojimas nėštumo metu sukelia daugybę neigiamų pasekmių tiek vaiko pažintinei raidai, tiek jo fizinei sveikatai, kas vėliau gali atsiliepti vaiko gyvenimo kokybei, gerovei ir ateičiai. Vaisiui alkoholis kenksmingiausias 6–10 nėštumo savaitę, bet alkoholio sukeliami pažeidimai galimi visą nėštumą.
Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su švietimo įstaigomis prisidėjo prie „Raudonų batelių“ akcijos. Dėkojame Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 3 b ir 4 c klasės mokiniams ir mokyklos bendruomenei, Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 5 a ir 2 b klasės mokiniams, mokytojams bei Usėnų pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasės mokiniams už įvykdytą gražią akciją.
Visuomenės sveikatos specialistės Jovita Naujokienė, Rasa Bertašienė ir Rūta Plačienė mokiniams papasakojo kas tai yra „Vaisiaus alkoholinis sindromas“ (VAS), koks akcijos tikslas. Mokiniai ant atsineštų akmenėlių piešė ir spalvino raudonus batelius kaip simbolį kūdikiams, gimusiems su VAS.
Galite ir Jūs prisidėti prie šios gražios akcijos nuspalvindami akmenukus „Raudonais bateliais“, papuošdami savo miestą „Raudonų batelių“ akmenukais, nusifotografuodami „Raudonų batelių“ akmenukų fone ir patalpindami savo nuotraukas socialinio tinklo paskyroje su grotažymėmis #blaivimotinysteveza #raudonibateliai2020
Šilutės rajono Visuomenės sveikatos biuro tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į alkoholio vartojimo nėštumo metu keliamus pavojus. Buvo vykdyta socialinė provokacija, požiūris į besilaukiančią, tariamai vartojant alkoholį.