Šilutės rajono savivaldybės

Pasaulinei dienai be tabako paminėti vyko protmūšis „Rūkymui – NE“

Kiekvienais metais gegužės 31-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Primenama, kad rūkymas – viena iš pagrindinių mirties priežasčių. Net vieną dieną nerūkant, jau žengiamas svarbus žingsnis sveikesnio gyvenimo link ir gali sumažėti vėžio ir kitų susirgimų rizika.

Gegužės 30 d. Šilutės profesinio mokymo centre vyko Protmūšis „Rūkymui – NE“. Protmūšyje dalyvavo 5 komandos, jos buvo apdovanotos Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais ir padėkos raštais. Mokiniai turėjo galimybę šią dieną praplėsti žinias apie rūkymo žalą, sužinoti susirgimų statistiką susijusią su rūkymu, bei gerai ir linksmai praleisti laiką.

Patarimai metantiems:

Svarbiausias dalykas atsisakant žalingo įpročio – tai tavo stiprus pasiryžimas ir motyvacija, kad tikrai nori mesti rūkyti. Tad pirmiausia, susidaryk sąrašą visų priežasčių, kodėl nori mesti rūkyti, kokia tau iš to bus nauda (pvz.: rodysiu gerą pavyzdį savo vaikams, sutaupysiu pinigų nebepirkdamas cigarečių, nebekosėsiu rytais ir panašiai). Taip pat apgalvok ir susirašyk būdus, kaip galėtum nugalėti tave galimai užplūsiantį troškimą užsirūkyti. Sąrašą visuomet turėk po ranka, nes jis padės tau išlikti motyvuotam, suteiks stiprybės.

Vadovaukis strategija, padėsiančia sumažinti stiprų norą užsirūkyti: stenkis nerūkyti bent artimiausias 7-10 min., kol noras atslūgs, atlik gilaus kvėpavimo pratimus, gerk vandens ir užsiimk kokia nors veikla.

 

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą

Edita Gurjanova