Šilutės rajono savivaldybės

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠILUTĖS PIRMOJE GIMNAZIJOJE VYKO SVEIKATOS ŽINIŲ IR SPORTO VIKTORINA

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Šilutės Pirmąją gimnazija 2018 m. balandžio 26 dieną organizavo sveikatos žinių ir sporto viktoriną.

Šilutės Pirmosios gimnazijos biologijos mokytoja Vida Vilčiauskienė paruošė viktorinos klausimus mokiniams apie sveikatą, apie ją įtakojančius veiksnius. Viktorinos tikslas – priminti mokiniams apie sveikatą, apie jos įtaką mūsų kasdienėje veikloje ir gyvenime.

Viktorinoje dalyvavo 10 klasių mokiniai, „sirgaliai“, dvyliktos klasės mokiniai. Viktorinoje dalyvavo keturios mokinių komandos. Mokinių žinias vertino viktorinos komisija.

Pirmoji užduotis – testas. Testo metu mokinių komandos atsakinėjo į klausimus – „prietaisas, kuriuo galima paklausyti širdies rimto?“, „raumenų judesiai, stumiantys maistą stemplėje ir žarnyne?“, „nurodykite dvi priežastis, kuo termiškai neapdorotas maistas yra naudingesnis organizmui?“ ir kt. Pasibaigus testui mokiniai atliko sportinę užduotį. Šią užduotį atliko kiekviena komanda iš trijų dalyvių – komandos nario, „sirgalio“, dvyliktoko. Kiekvienas gavo po teniso kamuoliuką ir dviejų metru atstumu turėjo pataikyti į krepšį. Kiekvienas turėjo po du metimus ir galėjo komandai pelnyti du taškus. Po sportinės rungties, komandos toliau dalyvavo viktorinoje atsakinėdamos į klausimus. Kol komandos galvojo atsakymus, užduotis buvo pateikta ir „sirgaliams“, kuri taip pat buvo vertinama dviejų mokinių, kurie stebėjo viktoriną. Ši užduotis mokiniams labai patiko ir sukėlė daug teigiamų emocijų. Mokiniams užduotys buvo labai įdomios. Po visų užduočių, suskaičiavus balus buvo paskelbti I, II ir III vietos sveikatos žinių viktorinos nugalėtojai.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė kiekvienai komandai įteikė prizus ir dėkojo mokytojams, kurie prisidėjo prie šio renginio organizavimo.

 

 

Informaciją parengė:

Šilutės rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos biuras