Šilutės rajono savivaldybės

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo šiaurietiškojo ėjimo paskaitą ir užsiėmimą Pagėgių savivaldybės Pagėgių seniūnijos bendruomenei

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018 m. lapkričio 21 d. pakvietė Pagėgių seniūnijos bendruomenę į paskaitą apie šiaurietiškajį ėjimą, kuri vyko Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje. Paskaitą vedė treneris Laimontas Rakauskas. Treneris kalbėjo, kad aktyvų fizinį gyvenimą gyvenantys žmonės yra sveikesni, darbingesni ir geresnės nuotaikos.

Judėjimas yra nemokamas vaistas nuo praktiškai visų ligų. Ypač jis svarbus, norint išvengti lėtinių neinfekcinių ligų, kurių viena pagrindinių priežasčių yra nepakankamas fizinis aktyvumas. Tai yra patvirtina šimtais mokslinių tyrimų. Jeigu būtume fiziškai aktyvesni, turėtume mažiau nutukusių žmonių, endokrininių ligų, cukrinio diabeto susirgimų, miokardo infarkto atvejų. Jeigu žmonės būtų bent perpus aktyvesni, būtų mažiau širdies ir kraujagyslių ligų atvejų, hipertonijos, onkologinių susirgimų. Nugaros skausmai taip pat susiję su netaisyklingu judėjimu bei jo stoka, tad ir jų pagrindinė gydymo priemonė – kokybiškų kūno judesių gražinimas. Sportuojant taip pat gražėja oda, stiprėja imunitetas, gerėja psichinė sveikata, kyla nuotaika. Praktiškai bet kuriai kūno daliai yra naudingas judėjimas ir žalinga jo stoka. Treneris Laimontas Rakauskas kalbėjo, apie fizinio aktyvumo rūšių įvairovę, o viena iš jų yra šiaurietiškasis ėjimas.

Šiaurietiškasis ėjimas yra puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma. Vis daugiau žmonių atranda šiaurietiškąjį ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Šiaurietiškasis ėjimas plačiai taikomas kaip gydymo forma ir yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę, Parkinso ir Alzheimerio ligas. Jis puikiai tinka įvairaus amžiaus bei turintiems antsvorį žmonėms. Šiaurietiškasis ėjimas naudojamas kaip sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos, gydymo ir reabilitacijos priemonė.

Šiaurietiškojo ėjimo būdas daro didelį poveikį sveikatai – ypač tiems, kurie skundžiasi sąnarių ar nugaros skausmais, padeda atpalaiduoti kaklo, sprando raumenis, yra veiksminga svorio metimo treniruotė gryname ore bei širdies darbą ir kraujagyslių veiklą gerinanti priemonė

Po paskaitos vyko šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai. Dalyviai buvo supažindinti su Šiaurietiškojo ėjimo (judėjimo) forma. Užsiėmimo metu buvo rodomi judesiai, apšilimas, lazdų, skirtų vaikščioti individualus parinkimas ir Šiaurietiškasis vaikščiojimas. Pastebėtų klaidų taisymas, mokymasis tempimo pratimų ir kt. Po užsiėmimo dalyviai dalinosi įspūdžiais, patyrimais ir džiaugėsi aktyviai praleidę laiką.

 

 

 

Informaciją parengė:

Šilutės rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuras