Šilutės rajono savivaldybės

Šilutės žemės ūkio mokykloje vyko pamokėlė Pasaulinei vandens ir Pasaulinei žemės dienai paminėti

Šilutės žemės ūkio mokykloje buvo minima Pasaulinė vandens diena ir Pasaulinė žemės diena. Šia tema vyko pamoka, jos metu mokiniai buvo pasiskirstę i komandas ir  atsakinėjo į klausimus, vyko diskusijos, viktorina, pamokos metu mokiniai galėjo gurkšnoti vandenį. Pamokoje aktyviai dalyvavo trys klasės. Pamoką vedė biologijos, geografijos, chemijos mokytojai, bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.

Mokiniai sužinojo, koks yra Pasaulinės vandens dienos tikslas – tai skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Taip pat sužinojo kokias funkcijas vanduo atlieka organizme. Svarbiausios funkcijos yra reguliuoti kūno temperatūrą, padėti pasisavinti maistingąsias medžiagas, pašalinti kenksmingas medžiagas. Pritaikant formulę mokiniai galėjo lengvai apskaičiuoti kiek kiekvienam iš jų reikia vandens išgerti per parą. Taip pat sužinojo rekomenduojamas vandens gėrimo taisykles:

  1. Atsikėlus ryte išgerti puodelį vandens, kad pagerintumėte medžiagų apykaitą, nuplautumėte skrandį ir visą virškinamąjį traktą.
  2. Vandenį reikėtų gerti 20-30 min prieš valgį, rekomenduojama išgerti po stiklinę vandens.
  3. Vandens negalima gerti valgant ir iškart po valgio. Į skrandį patenkantis maistas turi būti suvilgytas seilėmis, o vanduo atskiedžia skrandžio sultis ir apsunkina virškinimą.
  4. Vandens vartojimas svarbus ir sportuojant. Sportinės veiklos metu svarbu neleisti visiškai ištuštėti skrandyje esantiems skysčiams, todėl rekomenduojama pradėti vartoti gėrimus kuo anksčiau, jau pradėjus treniruotę, kol dar nėra jaučiamas troškulys, kuris jau byloja apie pradinę dehidratacijos stadiją.

Mokytojai buvo paruošę įvairių užduočių mokiniams. Pasiskirstę komandomis mokiniai turėjo išsiaiškinti ir atsakyti, apie kokias saugomas teritorijas kalbama pateiktose užuominose. Biologijos mokytoja buvo paruošusi įvairius klausimus apie Lietuvos tradicinius augalus, saugomus gyvūnus, apie „Raganų eglę“ ir kitus įdomius faktus, Pasaulinei žemės dienai paminėti.

Siekiant atkreipti dėmesį į vandens svarbą, jau 25 metus yra minima Pasaulinė vandens diena.

 

 

 

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Edita Gurjanova