Šilutės rajono savivaldybės

,,SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ BANGA PER LIETUVĄ 2018“ SAUGŲ JURGIO MIKŠO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

2018 m. – nepaprasti.  Visos Lietuvos sveikatos stiprinančios mokyklos mini sveikatą stiprinančių mokyklų 25 – metį. 1992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro bendromis pastangomis pradėtas kurti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Lietuva oficialiai į šį tinklą buvo priimta 1993 m.

Šilutės rajono savivaldybės Saugų Jurgio Mikšo pagrindinė mokykla priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui. Mokyklos mokiniai – aktyvūs sveiko gyvenimo propaguotojai – sportuoja, ilgųjų pertraukų metu laiką leidžia lauke, klausosi paskaitų apie sveiką gyvenimo būdą, eilę metų dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle.

Norėdami paminėti šias datas, Šilutės rajono savivaldybės Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje balandžio mėnesį vyko įvairūs sveikatinimo renginiai.

Balandžio 16 d. puikiai nusiteikę mokyklos mokiniai, tėvai, mokytojai ir mokyklos bendruomenė triukšmingai žygiavo į mišką. Aktyvūs dalyviai, laikydami rankose spalvingas vėliavėles, balionus, plakatus skandavo šūkį: „Egzistuoja šimtas ligų, bet sveikata tik viena“.

Dalyvavo policijos pareigūnai, kurie supažindino žygio dalyvius su policijos funkcijomis, specialiomis priemonėmis, naudojamomis policijos darbe.

Gražus ir saulėtas oras, linksma nuotaika, sportinis entuziazmas, draugiškumas suvienijo visus dalyvius. Žaidėme įvairius žaidimus, traukėme virvę, statėme užuovėjas iš medžių šakų ir šakelių.

Balandžio 18 dieną, 7-10 klasės mokiniams paskaitas skaitė lektorius Simonas Dailidė.

Simonas priklauso Nacionalinei tabako ir alkoholio kontrolės koalicijai. Labiausiai lektorius yra žinomas kaip vienas iš blaivaus festivalio „VAROM!“ organizatorių. Šis vasaros festivalis yra ypatingas tuo, kad nors renginyje svaigalai neleidžiami, tai nesukuria jokios kliūties puikiai praleisti laiką ir pasisemti nepamirštamų įspūdžių. Festivalyje laukiami ne tik sveikos gyvensenos propaguotojai, bet ir visi žmonės, kurie nori įsitikinti, jog linksmybės be svaigalų egzistuoja.

Jauno vaikino paskaita mokinius įkvėpė ne tik pasirinkti aktyvų gyvenimo būdą, atsisakyti žalingų įpročių, bet ir keisti savo požiūrį bei nenustoti tobulėti.

 

 

 

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

 Jurgita Salem