Šilutės rajono savivaldybės

ŠVĖKŠNOS „SAULĖS“ GIMNAZIJOJE VYKO PASKAITOS „LYTIŠKUMAS DIENOS ŠVIESOJE“

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2017 m. gruodžio 13 d. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje organizavo paskaitas „Lytiškumas dienos šviesoje“, kurias vedė Všį Individualaus augimo centro psichologė iš Klaipėdos Lilija Vitkauskienė.

Niekam ne paslaptis, jog viena sunkiausių mūsų visuomenės negalių – nenusisekusios santuokos. Trečdalis porų išsiskiria jau pirmais santuokinio gyvenimo metais. Vėliau tų žmonių pasiteiravus, kodėl jų santuoka žlugo, dažniausiai pasitaikančių motyvų: „Mes pernelyg skirtingi‘, „Vienas kito nesupratome“,  „Mano antra pusė sukūrus šeimą labai pasikeitė“. Tad nereikia daug argumentų norint atskleisti kruopštaus pasirengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo svarbą.

Ta tema kalbant su mokiniais paskaitos metu, dažnai tenka pastebėti jų nuostabą, kai jie pavyzdžiui išgirsta, jog lytiškumas ir seksualumas nėra tas pat. Tai tik patvirtina, kaip būtina formuoti jaunų žmonių prigimtinio lytinio tapatumo (vyro ar moters) suvokimą, skirtingumą, elgesį apimantį pagarbą sau ir kitam. Yra naudinga suprasti, kaip gimsta vyro ir moters meilė, kas lemia konfliktus tarpusavio santykiuose ir kaip jų išvengti. Juk mylėti ir būti mylimam – yra vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo poreikių, o lytiniai santykiai nėra „tik trumpalaikis malonumas, bet yra sietini su meile, apimančia įsipareigojimą vienas kitam ir atsakomybę“. Todėl manau, visų mūsų suaugusiųjų užduotis ne tik žodžiais, bet realiais savo gyvenimo pavyzdžiais ugdyti jaunų žmonių gebėjimą kurti ir palaikyti brandžius tarpasmeninius santykius, sudarančius prielaidas brandžiai draugystei, meilei, funkcionaliai šeimai kurti, atsakingos motinystės ir tėvystės įgūdžiams įgyti.

 

Informaciją parengė

Šilutės rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuras