Šilutės rajono savivaldybės

Vidiniai (visceraliniai) riebalai – nematomi, tačiau kenkiantys Jūsų sveikatai

 Pagrindinis visų lieknėjančių ir savo kūno linijomis susirūpinusių tikslas – atsikratyti riebalų pertekliaus. Tačiau dažniausiai dėmesį atkreipiame į poodinius riebalus, kuriuos nesunkiai galime matyti vizualiai, o apie „vidinius riebalus“, besikaupiančius šalia organų, net nesusimąstome.

      Nutukimas yra vienas svarbiausių įvairių ligų rizikos veiksnių. Ypatingą dėmesį rekomenduojama atkreipti, kai riebalinis sluoksnis kaupiasi liemens srityje – jis apsunkina vidaus organų veiklą, o tai padidina riziką vystytis įvairioms lėtinėms ligoms. Asmenys su antsvoriu turi didesnę arterinės hipertenzijos, miokardo infarkto, insulto, cukrinio diabeto ir net onkologinių susirgimų riziką. Šios ligos dažniausiai lemia papildomas komplikacijas ir diagnozių sąrašas su laiku ilgėja, kartu didindamas ir ankstyvos mirties riziką.

         Šalia organų besikaupiantys visceraliniai riebalai nepastebimi, tačiau jų gali turėti ir normalaus sudėjimo bei antsvorio neturintys žmonės. Jų nepamatysite, tad nustatyti vidinių riebalų sankaupas įmanoma tik kūno analizatoriumi ar naudojant kitus specialiai tam skirtus prietaisus. Tai, kad vidiniai riebalai gali kauptis ir antsvorio neturintiems žmonės, įrodė profesoriaus Jimmy Bello atliktas tyrimas: ištyrus 800 normalų svorį turinčių žmonių paaiškėjo, kad maždaug pusė iš jų turi perteklines riebalų sankaupas aplink gyvybiškai svarbius organus: širdį, kepenis ar kasą.

      Tačiau nereikia pulti į kraštutinumus – nedidelis visceralinių riebalų kiekis gali būti netgi naudingas, mat šie riebalai padeda apsaugoti pilvo ertmėje esančius organus. Tačiau riebalų perteklius organizmui nėra sveikas, nes riebalai spaudžia vidaus organus, kraujagysles.

Tiesa yra labai paprasta: padėti gali tik subalansuota mityba ir fizinis aktyvumas!

Parengė visuomenės sveikatos specialistė

fizinio aktyvumo srityje Agnė Puidokaitė