- Šilutės rajono savivaldybės - http://silutessveikata.lt -

Vyko akcija Pasaulinei dienai žuvusiems eismo įvykiuose atminti Šilutės rajono savivaldybėje

Atėjus tamsiajam paros metui prastėja matomumas, eismo sąlygos tampa sudėtingesnės, todėl padaugėja eismo įvykių, kurių metu ne tik sužalojami, bet ir žūva žmonės. Nuo 2005 m. lapkričio trečiąjį sekmadienį (šiemet lapkričio 18 d.) minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno atsakomybę už elgesį kelyje. Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų. Kartu tai solidarumo ir dvasinio palaikymo išraiška šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų artimųjų. Minint šią dieną 2018 m. lapkričio 14 d. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnais organizavo saugaus elgesio priemonę „Saugokime vieni kitus kelyje“, kurioms metu bendravo su gyventojais, priminė, kad daug pėsčiųjų sužalojama ir žūva eidami per perėjas.

Pėstieji buvo raginami patys būti atsakingi, budrūs, einant gatve stebėti eismą, taip pat patys būti atsakingi, budrūs, einant gatve stebėti eismą, taip pat dėvėti šviesą atspindinčius elementus, kurie užtikrina saugumą tamsiu paros metu. Gyventojams priminta, jog atšvaitą reikia dėvėti ant dešinės rankos ar kojos, segėti automobilio žibintų šviesų aukštyje. Neturintiems atšvaito pėstiesiems pareigūnai Remigijus Agintas ir Jurgita Kaktienė bei visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė dovanojo atšvaitus. Sutiktiems dviratininkams priminta šalmų, šviesą atspindinčių liemenių dėvėjimo svarba, jog dviratis turi būti su priekiniais ir užpakaliniais žibintais, nes žibintų šviesą vairuotojai pastebi iš toliau, nei šviesą atspindinčią liemenę. Neturintiems liemenės dviratininkams pareigūnai irgi jas padovanojo.

Lapkričio 1ają įsigalioję Kelių eismo taisyklių pakeitimai numato, kad pėstieji prieš įžengdami į važiuojamąją dalį turi vengti bet kokių veiksmų, atitraukiančių dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje. Pagal naująją tvarką, prieš įžengiant į važiuojamąją kelio dalį ir einant jai reikia vengti bet kokių veiksmų (naudojantis mobiliojo ryšio priemonėmis, per ausinukus klausytis muzikos), kurie galėtų atitraukti dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo. Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad toks pažeidimas jau užtraukia baudą.

Dar viena Kelių eismo taisyklių naujovė aktuali ir vairuotojams: jiems įsigalioja prievolė nereguliuojamoje  pėsčiųjų perėjoje praleisti ne tik į ją įžengusį, kaip iki šiol, bet ir dar tik žengiantį arba prie važiuojamosios dalies krašto stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

Svarbu, kad vairuotojas, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, sukdamas sankryžoje, eismo situaciją įvertintų ir sprendimą priimtų iš anksto, t.y. ne pėsčiajam jau stovint važiuojamojoje dalyje.

Akcentuojama vairuotojų dėmesingumo svarba. Gal pėstieji ir nešoks tiesiai po ratais, bet neprarasti budrumo būtina. Vairuotojui nuo šiol taip pat draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją tol, kol pėstieji neišėjo iš jo užimamos eismo juostos.

Būkite atsargūs keliuose, nepažeidinėkite kelių eismo taisyklių, tamsiu paros metu, ar esant blogam matomumui su savimi visada turėkite atšvaitą, arba dėvėkite šviesą atspindinčią liemenę. Tik būdami atsakingi ir atsargūs mes išvengsime nelaimių.

 

 

Informaciją parengė:

Šilutės rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuras