Šilutės rajono savivaldybės

Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko pamokėlė „ANKSTYVI LYTINIAI SANTYKIAI IR LYTINIU KELIU PLINTANČIOS LIGOS“

Šilutės rajono savivaldybės Žemaičių Naumiesčio gimnazijos,  kovo 26 dieną vyko pamokėlė „Ankstyvi lytiniai santykiai ir lytiniu keliu plintančios ligos“. Pamokėlė vyko I b klasės  mokiniams.

Būdami su žmonėmis nuolat rizikuojame užsikrėsti kokiomis nors ligomis – gripu, kitomis virusinėmis ligomis, grybeliu ar angina. Lytiškai santykiaujant irgi tyko toks pat pavojus. LPI – tai infekcijos, kuriomis dažniausiai užsikrečiama lytiškai santykiaujant. LPI sukėlėjams reikia drėgnos, šiltos terpės, todėl užsikrečiama tuomet, kai tiesiogiai liečiasi gleivinės.

Lytinio gyvenimo pasirinkimo pradžia labai priklauso nuo santykių šeimoje, nuo socialinio statuso. Kuo santykiai su tėvais artimesni, šiltesni, tuo labiau lytinio gyvenimo poreikis atitolinamas. Tokie paaugliai turi įdomių užsiėmimų, kurios skatina tėvai, jie palaiko vaikus, kad šie visapusiškai tobulėtų.

Tai labai jaučiasi bendraujant su paaugliais, tarp kurių vyrauja pagarba ir tolerancija vienas kitam. Pritarė ir patys mokiniai. Tuo tarpu paaugliai iš asocialių šeimų stokoja dėmesio iš tėvų ir tą šilumos trūkumą jie bando kompensuoti ankstyvu lytiniu gyvenimu. Reikia nepamiršti ir to fakto, jei jaunuolis ar jaunuolė yra linkę į depresines nuotaikas ir jau pradėję lytinius santykius, tai depresinė būsena dar labiau sustiprėja. Jie mano, kad lytiniai santykiai juos galbūt atitolins nuo vienišumo, pakels jų savivertę, bet taip iš tikrųjų nėra.

Ankstyvas lytinis gyvenimas merginoms atneša daug žalos. Tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Užsikrečiama ir lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Reikia gerai apmąstyti ir pagalvoti ne tik apie malonumus, bet ir apie pasekmes.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Virginija Uginčienė