Šilutės rajono savivaldybės

Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko prevencinės pamokėlės „Kibernetinės priklausomybės“

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje prevencinės pamokėlės apie kibernetines priklausomybes 7-8 klasių mokiniams. Pamoką vedė Lietuvos blaivybės draugijos „ Baltų ainiai“ prezidentas Artūras Šiukšta.

Užsiėmimo tikslas – kviesti paauglius susimąstyti apie, tai, kad internetas ne tik teikia neribotas mokymosi, pažinimo galimybes, bet gali būti ir žalingas, skatinti „intelekto, moralės bei fizinės sveikatos degradaciją“.

Prevencinės pamokos metu lektorius  perspėjo apie grėsmes, galinčias kilti dėl besaikio naudojimosi technologijomis. Anot A. Šiukštos jau ikimokyklinio amžiaus mokiniai naudodamiesi išmaniaisiais telefonais yra pratinami prie interneto, o paauglystėje ši priklausomybė tik stiprėja. Mokiniai nebesidomi jiems įprasta veikla, nes iki išnaktų naršo internete. Virtualiame pasaulyje susikūrę asmens idealiuosius „Aš“, tenkina realiame gyvenime nepatenkintus poreikius. Dėl to mokiniams vis sunkiau bendrauti realiame pasaulyje, susirasti draugų. Ilgas naršymas internete, prisirišimas prie išmaniųjų technologijų taip pat mažina ir protinius gebėjimus. Lektorius pabrėžė, kad jau dabar mokiniams yra sunku susikaupti,  dažnai jie nebesupranta A4 formato lapo apimties teksto, įveikia tik pusę, todėl nukenčia mokymosi rezultatai.

Pamokos metu lektorius paragino mokinius kuo mažiau laiko leisti prie kompiuterio ar išmaniojo telefono. Vietoj to skatino daugiau bendrauti su draugais ir artimaisiais, atrasti mėgstamą veiklą ir ja užsiimti. Lektorius kalbėjo apie kibernetinės priklausomybės pavojų sveikatai, pristatė galimus pagalbos būdus, įvardino šios pavojingos priklausomybės požymius.

Po pamokos lektorius atsakė į visus mokiniams iškilusius klausimus.

 

 

 

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Virginija Uginčienė