Šilutės rajono savivaldybės

ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO GIMNAZIJOS, GARDAMO PROGIMNAZIJOS IR DEGUČIŲ SKYRIUOSE VYKO PAMOKĖLĖS „KODĖL AŠ PLAUNU RANKAS“

2018 m. gegužės 8-9 dienomis Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, Gardamo progimnazijos ir Degučių skyriuose vyko pamokėlės 1-4 klasių ir ikimokyklinio ugdymo mokiniams, tema ,,Kodėl aš plaunu rankas“

Pamokėlės metu mokiniai sužinojo, kodėl rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu.

Minint pasaulinę rankų higienos dieną mokiniams buvo priminta, kad geri rankų higienos įgūdžiai ir tinkama rankų higiena sumažina daugelio užkrečiamųjų ligų riziką. Rankas plauti reikia ne tik pasinaudojus tualetu, grįžus iš parduotuvės, prieš valgant, bet kiekvieną kartą, kai jos atrodo nešvarios, palietus gyvūninį maistą (žalią mėsą, kiaušinius, žuvį ir kt.), po darbų sode, darže, po sąlyčio su naminiai gyvūnais. Kai nėra galimybės nusiplauti rankų, galima panaudoti specialias rankų higienai skirtas servetėles ar skysčius. Namuose kiekvienas turėtų naudoti tik savo asmeninį rankšluostį rankoms nusausinti.

 

 

 

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

Vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Virginija Uginčienė