Šilutės rajono savivaldybės

Zumba

Zumba – nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu. Šokti Zumba, tai tas pats, kas dalyvauti šventėje kiekvieną treniruotę… Joje ir ilgą laiką po jos jausitės  išskirtinai patrauklia, jausminga ir temperamentinga. Linksmi Lotynu Amerikos ritmai – pagrindinis Zumbos muzikos ir judesių stilius. Zumba – tai treniruotė visiems – pradedantiesiems ir pažengusiems; tai paprastos, bet žaismingos choreografijos kombinacijos, daug nuotaikos ir sudegintų kalorijų. Oficialiai Zumbą vesti gali tik licencijuoti treneriai. Ar einate pas oficialų, specialius mokymus išklausiusį trenerį, galite pasitikrinti  zumba.com puslapyje.

Iššifruoti šį egzotišką pavadinimą labai paprasta – ritmingas kokteilis iš Lotynų Amerikos, ispanų, afrikiečių šokių judesiai ir melodijos (Merengue, Salsa, Samba ir Flamenco, Reggaeton) sujungti su aerobika. Kolumbiečių jaunimo žargonu žodis “Zumba” reiškia “greičiau krutinkis”, “judinkis”…

Zumba istorija

Kartais puikių idėjų gimsta nuo nesėkmingų atsitikimų. 90-ųjų viduryje, niekas negalėjo nuspėti Zumba ® programos sėkmę, net Alberto „BETO” Perezas, kuris sukūrė Zumbą – tai, ką daugelis dabar vadina tikru „sėkmingu nesėkmės atsitikimu”
Be to, kilęs iš Kolumbijos Cali regiono, tą lemtingą dieną net negalėjo nutuokti, koks netikėtas posūkis laukė jo gyvenime, kai jis vyko mokyti eilinio aerobikos užsiėmimo eilinę dieną Majamyje. Tą kartą jis pamiršo savo tradicinės aerobikos muzikos kasetes namie. Bandydamas išsisukti iš nepatogios padėties, jis susirinko visas kasetes, kurias turėjo mašinoj, ir įsimetė į kurpinę. Deja, tarp jų neatsidūrė tradiciniai aerobikos ritmai, o tik jo nacionalinės muzikos tipai: salsa, marengue.
Tą pamoką jis improvizavo, grodamas savo muzikos derinius iš savo  kuprinės (salsa ir Merengue muzikos stiliai, su kuriais jis užaugo).Savaime jis sukūrė naujo tipo šokių – fitnesą, kuris leidžia muzikai judinti tavo kūną savaime (o ne skaičiuoti pakartojimus grojant muzikai fone). Energijos kupina ir įaudrinta salė; žmonės negalėjo nustoti šypsotis. Jo užsiėmimo žmonės tai pamilo! Ir tą dieną gimė revoliucinė nauja fitneso koncepcija – Zumba ® Fitnesas vakarėlis.

 

Sekite Šilutės visuomenės sveikatos biuro naujienas ir sužinokite, kada Šilutėje Zumba vyksta nemokamai!

Jums nereikia mokėti šokti! Tiesiog judinkite savo kūną ir sekite trenerės pavyzdžiu! Tai lengva.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė

fizinio aktyvumo srityje Agnė Puidokaitė